Robot Yatırımları Zirvesi, sıradan bir fuardan farklı olarak yatırım yapmayı düşünen firmaların çeşitli konularda seminerleri izleyip, bilgi edinme imkanı bulmaları benim açımdan en önemli farkıdır. Yatırım projesi olanların aynı kompakt çatı altında hem robot üreticileriyle, hem de entegratörlerle görüşebilecekleri en başarılı organizasyon olduğuna inanıyorum.

2. si düzenlenen Robot Yatırımları Zirvesi ve Sergisi, geçen sene olduğu gibi nitelikli ziyaretçi ve katılımcıları ile başarılı bir organizasyon oldu. Zirve özellikle robot teknolojilerini ulaştığı noktayı göstermesi ve üretimde sağlayacağı olanakları anlatma açısından oldukça önemli işlevi yerine getirmekte.

Fuar konusu pazarın ilgisini çekmektedir. Organizasyonda aksaklıklar yok denecek kadar az. Daha büyük bütçe ile daha yoğun tanıtımın (yaygın yerel tv ve radyo kanalları, gazeteler, billboardlar, vs...) gerekli olduğunu düşünüyorum. Ziyaretçi sayısı beklentilerimiz seviyesinde. Ancak, daha da artmasını umuyorum. Konferans salonunda gerçekleştirilen sunumların eşzamanlı olması ilginin bölünmesine yol açmakta. Her firmaya her gün sunum hakkı vermek yerine zirve süresince tek sunum hakkı verilebilir. Tüm salonların eş zamanlı kullanımı yerine daha büyük tek salon kullanılabilir.

Ülkemizde sektörlerinde ikincisi düzenlenen; Robot Yatırımları Zirvesi ve Sergisi WOW Yeşilköy Kongre Merkezi’nde büyük bir başarı ile gerçekleştirildi. Ulusal ve uluslararası düzeydeki çok sayıda katılımcının son derece titiz çalışmalarla hazırladıkları stantlarda, en üst düzey teknoloji ürün ve hizmetlerini, profesyonel ziyaretçilere tanıtma ve detaylı bilgilendirme fırsatı buldular. Cava Makina olarak zirvede temsilcisi olduğumuz Aro ve Tunkers firmalarının ağırlıklı otomotiv endüstrisinde kullanılan Robot punta kaynak makinaları, robot tutucu elleri, transfer konveyörleri, döner tablalar ve kenetler gibi ürünlerin yenilikleri ve çözümleri hakkında detaylı bilgi verme fırsatı bulduk. İlginin yüksek olduğu zirveye sektörün uzman kişilerinin göstermiş olduğu ilgi bizleri oldukça memnun etti.